Grupowe szkolenia BHP

Coraz częściej możemy spotkać grupowe szkolenia BHP. Organizowane są one dla większych grup ludzi. Z założenia powinny one wpływać na rozwój pracowników.  Jednakże w spełnieniu tej roli ważne jest podejście pracowników do przepisów BHP.

Czymś innym jest znajomość zasad BHP, natomiast ich przestrzeganie może być zupełnie różne od teorii. Wiele osób ułatwiając sobie pracę czy też nie zwracając uwagi na nic łamie przepisy tak, żeby było wygodniej. Niestety jest to złe podejście, gdyż czasem sami możemy nieść zagrożenie dla własnego zdrowia i życia.

Grupowe szkolenia BHP (więcej zobacz tutaj) mają za zadanie pokazanie pracownikom, że przepisy są po to, aby wprowadzać je w życie.  Pracownik jest zobowiązany do uczestnictwa w tego typu szkoleniach. Grupowe szkolenia najczęściej są szkoleniami okresowymi.

Jeśli chcemy, aby szkolenie grupowe przyniosło oczekiwane efekty powinniśmy na nich stworzyć przyjazną atmosferę, natomiast pracownicy powinni dzielić sie swoimi odczuciami i spostrzeżeniami, gdyż grupowe szkolenie BHP nie powinno być suchym wykładem teoretycznym.

Autor::

Andrzej Roszkowski

http://www.bezpiecznie-w-pracy.pl/

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Grupowe szkolenia BHP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s