Staż w BHP

Starając się o staż na stanowisku BHP, stoimy przed ciężkim zadaniem. Osoby, jakie pragną podjąć staż na stanowisku inspektora bezpieczeństwa i higieny pracy muszą posiadać wymagane kwalifikacje, to jest potwierdzenie ukończenia studiów BHP.

Obecnie na studiach podyplomowych można uzyskać też o dokumenty audytora systemu zarządzania wg PN 18002. Realizując staż, można się wiele nauczyć, ”otrzaskać się z zawodem”, zyskać dużo informacji.Tuż po zakończeniu praktyki można założyć własną firmę, bądź zdobyć zatrudnienie w różnych firmach, w których jest wolne miejsce na stanowisku specjalisty BHP.

Praktykant odbywający staż w zakresie BHP poznaje jak właściwie sporządzać dokumentację z zakresu BHP, jak mają przebiegać niezbędne szkolenia i jak takie szkolenia przeprowadzać.

”Behapowiec” powinien ”mieć w jednym palcu” prawo tyczące się bezpiecznej pracy, praca w BHP również jest związana z stałym pogłębianiem wiadomości, a także śledzeniem na bieżąco zmian jakie zachodzą w przepisach. No i musi znać wszelkie uwarunkowania lokalne, w których przyszło działać zakładowi.

W obrębie zadań służby BHP należy również wykonywanie okresowej analizy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, dokonywanie oceny ryzyka na danym stanowisku pracy w przedsiębiorstwach, zakładach pracy, redagowanie dokumentacji powypadkowej jeśli wypadek się wydarzy. Zadaniami BHP są też: kontrolowanie i doradztwo, sprawdzanie poziomu bezpieczeństwa pracy w różnych jednostkach organizacyjnych.

Zadaniami służby BHP są ponad wszystko przeprowadzanie szkoleń z zakresu BHP.Stażysta ubiegający się o miano inspektora BHP również musi przestrzegać zasad i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, dbać o dobry obraz przedsiębiorstwa, które reprezentuje.

2 uwagi do wpisu “Staż w BHP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s